Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

Ogłoszenia duszpasterskieOgłoszenia duszpasterskie 29.03.2020

- W I czw. modlimy się za kapłanów i prosimy o liczne i dobre powołania do służby w Chrystusowym Kościele.

- W I piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o 6.30 i 17.00.

- Tradycyjne odwiedziny chorych w I piątek jest odgórnie wstrzymane na czas epidemii ale można się telefonicznie umówić, to wtedy w I pt. od 7.45 przyjadę z posługą sakramentalną.

- W I sob. m-ca czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Różaniec po Mszy Świętej o 17.00

- W ndz. 5.04 obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej- Palmową. Poświęcenie palm na Mszach Świętych lecz bez procesji.

- Codziennie po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w której modlimy się za wszystkich parafian, szczególnie pozostających w kwarantannie, prosząc dla wszystkich o zdrowie duszy i ciała. Wypraszamy także Miłosierdzie Boże dla całego świata, o nawrócenie grzeszników, aby ludzie przestali obrażać Boga grzechami, aby Pan Bóg przebaczył grzechy ludzkości, oddalił wszelką zarazę i ochronił naszą Ojczyznę.

Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem całej parafii.

- W piątek po Mszy Świętej błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego – to błog. także obejmuje wszystkich parafian pozostających w domu.

- Codziennie podczas Mszy Świętej i modlitwach łączę się duchowo z moimi Parafianami polecając Was opiece Matce Bożej Różańcowej- naszej potężnej Patronce, oczekując z wiarą, że niebawem spotkamy się razem na Mszy Świętej i nabożeństwach.

- Bolesne to dla nas, że nie możemy się na razie spotykać we wspólnocie parafialnej w kościele, ale zapewniam Was, że Msza Święta jest codziennie odprawiana w zamówionych intencjach, jak i codzienne nabożeństwa.

- Do rodziców i dzieci, które katechizuję, przesłałem przez dziennik elektroniczny pozdrowienie i wytyczne zdalnej nauki religii. Serdecznie Was pozdrawiam!

- Uczestniczcie we Mszach Świętych i nabożeństwach tak licznie transmitowanych przez media. Odmawiajcie w swoich domach codziennie różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także poniższą modlitwę:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, odwagę i niezachwianą wiarę papieżowi, biskupom i kapłanom, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

- W przedsionku można nabyć paschaliki wielkanocne z Caritas. Dochód przeznaczony na obiady dla dzieci z naszej szkoły.

- W przedsionku w zamkniętym pojemniku jest woda święcona, która się przyda do domowych kropielnic i poświęcenia pokarmów wielkanocnych w domach.

Wskazania duszpasterskie na czas epidemii – 26 marca 2020

W trosce o zdrowie i życie oraz duchowe dobro wiernych ustalamy następujące zasady duszpasterskie obowiązujące w Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W imieniu wszystkich Duszpasterzy dziękuję wszystkim Wiernym naszej diecezji za zrozumienie i przyjęcie koniecznych zasad i ograniczeń. Proszę o potrzebne dla nich wsparcie, zwłaszcza przez modlitwę, życzliwość i zrozumienie. Księżom i wszystkim wspierającym działalność Kościoła dziękuję za zaangażowanie w codzienną posługę w swoich wspólnotach, często z narażeniem własnego zdrowia, a niekiedy życia.

Życzę wszystkim łaski płynącej z przeżywanego czasu, wzrostu duchowego, zdrowia i sił do wytrwania w tym trudnym czasie.

Uczestnictwo we Mszy Świętej

– Na terenie naszej diecezji wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od udziału w Niedzielnej i Świątecznej Mszy Świętej – aż do odwołania. Wszyscy jesteśmy zagrożeni gdyż nie wiemy ile osób nie wykazujących objawów może nas zarazić. Dlatego usilnie prosimy, aby brać udział we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów. Zachęcamy wszystkich do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez Komunię Świętą duchową, która polega na wzbudzeniu w sercu pragnienia przyjęcia Jezusa.

– We Mszy Świętej w niedziele i dni powszednie, oprócz księży i diakonów sprawujących liturgię, mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób.

– Chrzest i ślub z zachowaniem ograniczenia do 5 osób.

– Pogrzeby sprawujemy w formie uproszczonej. Najpierw stacja na cmentarzu, potem Msza Święta żałobna. Wszystko z zachowaniem ograniczenia do 5 osób (nie wlicza się pracowników zakładu pogrzebowego).

Nawiedzenie Kościoła

– W obecnej sytuacji prosimy nie nawiedzać kościoła. Nie jesteśmy w stanie wypełnić zarządzeń państwowych ograniczających liczbę osób przebywających w świątyni do 5.

Spowiedź Święta

– Wielu z nas przed Wielkanocą przystępuje do spowiedzi, jednak obecny stan epidemii uniemożliwia nam wypełnienie tej praktyki. W parafiach nie będzie zatem spowiedzi w zwyczajnej formie. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452). W przypadku wątpliwości można skontaktować się telefonicznie z księdzem swojej parafii.

– Przypominamy wszystkim wiernym, że informacje i zachęty do spowiedzi przez telefon, internet czy maila są fałszywe i stanowią próbę wyłudzenia danych osobowych i pieniędzy. Nie wolno na takie propozycje odpowiadać.

Namaszczenie Chorych

– Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadku zagrożenia życia. Należy umówić się z księdzem telefonicznie.

Wielki Tydzień

– W niedzielę palmową nie organizujemy procesji z palmami.

– Msza Krzyżma Świętego będzie sprawowana tylko przez Księdza Biskupa.

– Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana według normalnych terminów w kościołach parafialnych bez udziału wiernych.

– Nie będzie adoracji w ciemnicy i Bożym Grobie.

– Przypominamy, aby w Wielki Piątek zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– Nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domu.

– Wiernych prosimy o uczestnictwo w liturgiach przez środki masowego przekazu. Warto duchowo łączyć się ze swoja parafią. Zachęcamy również do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej, adoracji krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach. 

I Komunia Święta

– Pierwsza Komunia Święta będzie możliwa, gdy wrócimy do normalnego funkcjonowania. Termin zostanie ustalony wtedy przez Księdza Proboszcza w porozumieniu z rodzicami danej parafii.

Powyższe ustalenia obowiązują od dnia 26 marca 2020 roku do odwołania.

Wszystkim na dalsze dni Wielkiego Postu i czas Triduum Paschalnego niech Pan Bóg błogosławi.

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki

Podkategorie

Czytanie na każdy dzień:

 Fragment z Ewangelii
z dzisiejszych czytań
liturgicznych

Wiadomości diecezjalne:

 Skrót najważniejszych wydarzeń
 z naszej diecezji w formie
krótkiego dziennika telewizyjnego

Copyright © 2020 Parafia Matki Bożej Różańcowej w Ostrem-Twardorzeczce. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke