Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019

- W czerwcu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. W ndz. po Mszy św. o 8.30

- We wt. spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. o 17.00. Próba dla dzieci, które będą sypały kwiaty i dzwoniły podczas procesji Bożego Ciała i oktawę, we wt. po Mszy św. o 17.00.

- W śr. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00

- W czw. 20.06 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o 10.30 do czterech ołtarzy.

Proszę o przygotowanie ołtarzy jak co roku. I ołtarz przy Krzyżu obok kościoła (przygotują mieszkańcy Ostrego od Szkoły na Kępę i Za Nowe), II ołtarz przy OSP (przygotują mieszkańcy Ostrego od Granicy Lipowej do Szkoły wraz ze strażakami), III ołtarz w dół od kościoła przy krzyżu (mieszkańcy Twardorzeczki Górnej) i IV ołtarz na krzyżówce (mieszkańcy Twardorzeczki w str. Szkoły, do granicy z Leśną i Sośniny).

- Proszę o udekorowanie drogi, poniesienie baldachimu, feretronów, różańca procesyjnego, zapraszam poczty sztandarowe strażaków i myśliwych, panie i panów w strojach regionalnych, dzieci komunijne w strojach liturgicznych, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

- Przez oktawę Bożego Ciała (do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa włącznie) procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o 17.00. W ndz. procesja po Mszy św. o 8.30. Nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją.

- W Boże Ciało poświęcenie pól i modlitwy o urodzaje: w Twardorzeczce Górnej o 16.00, Na Borze o 16.05, przy Domu Katechetycznym o 16.10, przy kapliczce u PP Dziergasów o 16.15, przy kapliczce w Sośninach o 16.20, pod krzyżem przy kościele o 16.25, w Ostrem u PP. Dziasek 16.30

- W przyszłą ndz. ofiara przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

- Wyjazd ministrantów, lektorów i scholii z rodzinami na pielgrzymkę autokarową do Leśniowa 8.07 (pn) o 8.00 od kościoła i 8.05 od szkoły w Twardorzeczce. Powrót ok. 18.00

W programie również zwiedzanie średniowiecznego zamku na Szlaku Orlich Gniazd. Zapisy w zakrystii.  

Czytanie na każdy dzień:

 Fragment z Ewangelii
z dzisiejszych czytań
liturgicznych

Wiadomości diecezjalne:

 Skrót najważniejszych wydarzeń
 z naszej diecezji w formie
krótkiego dziennika telewizyjnego

Copyright © 2019 Parafia Matki Bożej Różańcowej w Ostrem-Twardorzeczce. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke